Home Wiadomości Pallotyn z Konga: w relacji z Jezusem nie może zabraknąć miłości i czasu dla Niego

Pallotyn z Konga: w relacji z Jezusem nie może zabraknąć miłości i czasu dla Niego

Redakcja

Kolejna Ewangelizacja na Barce odbyła się w czwartek wieczorem w Krakowie. Tym razem o Dobrej Nowinie mówił pallotyn ks. Benjamin Bahashi z Demokratycznej Republiki Konga.

W swoim nauczaniu kapłan zastanawiał się, co wnosi Chrystus w życie człowieka prawdziwie wierzącego. Podkreślił, że ten, który spotkał Chrystusa jest na pewno radosny.

– Kto poznał Jezusa realnie, ten żyje na wyższym i głębszym poziomie. Chrystus cały czas puka do naszych serc. Wystarczy, że człowiek zdecyduje się mu otworzyć i to zmienia całe jego życie. Człowiek staje się wtedy świątynią Ducha Świętego, a jego serce rajem – mówił.

Dodał, że jeśli wierzący kocha naprawdę Jezusa to jego serce będzie Nim oddychało. – Nasze serca pragną spotykać Jezusa. Bo tylko przyjaciel wypełnia serce swojego przyjaciela. A Jezus jest naszym przyjacielem – takim, który zna nasze słabości i grzechy, ale nas nie zostawia – powiedział.

Prelegent uwrażliwił, że tylko ufając Bogu można osiągnąć pełnię szczęścia. – Ale w relacji z Nim nie może zabraknąć miłości i czasu dla Niego. Jezus jest odpowiedzią na wszystkie nasze pytanie płynące z serca. To właśnie sercem z Nim rozmawiajcie – zachęcił. Ocenił, że w życiu duchowym wiara i zaufanie to synonimy.

Wskazał także, że człowiek, który kocha Boga, żyje inaczej niż proponuje dzisiejszy świat. – Brak miłości prowadzi do egoizmu, indywidualizmu i wszelkiego zła. Człowiek miłujący otwiera się na dwa wymiary życia – relacji z Bogiem i drugim człowiekiem, która uczy go postawy służby – stwierdził.

Duchowny z Afryki zaznaczył, że bliźni spotykany na życiowej drodze jest skarbem ofiarowanym przez Boga. – Budowanie naszego życia wymaga przyjęcia i zrozumienia każdego, którego Bóg stawia na naszej drodze. Ale nie poprzez rywalizację czy porównywanie się, tylko na drodze prawdziwej miłości, której uczymy się z Ewangelii – mówił.

Dodał, że taka obrana życiowa ścieżka prowadzi do świętości. – Być świętym to znaczy kochać. Sensem chrześcijańskiego życia jest miłość, która uczy nas zjednoczenia z Bogiem i ofiarności na rzecz drugiego człowieka – powiedział na zakończenie ks. Benjamin.

Spotkanie na wodach Wisły zakończyła modlitwa uwielbienia. Ewangelizację na Barce organizuje Krakowska Żegluga Pasażerska, wspólnota namARKA oraz Fundacja nowohuckie.PL i Radio Pallotti.FM.

Kolejna Ewangelizacja na Barce odbędzie się 14 listopada, a jej gościem będzie abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Za: www.deon.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda