Home WiadomościZe Świata Pallotyni: Europejskie Spotkanie Kontynentalne 2015

Pallotyni: Europejskie Spotkanie Kontynentalne 2015

Redakcja

InfoSACWyżsi Przełożeni i Delegaci pallotyńskich jednostek obecnych w Europie, zebrali się w dniach 31.05 – 06.06.2015 w domu Prowincji ”Serca Jezusowego” w Wiedniu. W spotkaniu uczestniczyło 24 współbraci z następujących krajów: Włochy, Irlandia, Polska, Francja, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Anglia, Hiszpania, Chorwacja, Słowacja, Czechy, Białoruś i Ukraina. Z ramienia Rady Generalnej uczestniczyli: Przełożony Generalny Ks. Jacob Nampudakam, Wikariusz Generalny Ks. Adam Golec i Radca Generalny Ks. Martin Manus.

Wśród najpilniejszych tematów zostały poruszone zagadnienia współpracy między naszymi jednostkami administracyjnymi w celu zaradzenia spadkowi powołań, inicjatywy na rzecz promowania powołań, życia konsekrowanego i roku miłosierdzia z punktu widzenia pallotyńskiego, pallotyńskie inspiracje dla życia duchowego, wspólnotowego i apostolskiego oraz temat prorockiej obecności wspólnoty pallotyńskiej w Europie.

Pomimo wyzwań, jakie obecnie napotykają pallotyńskie prowincje, regie i delegatury, istnieją również znaki nadziei, choćby tworzenie nowych wspólnot, jak to ma miejsce w projekcie międzynarodowej wspólnoty we Fryburgu (Szwajcaria) oraz różnych projektów współpracy we Włoszech, Niemczech i Hiszpanii.

Szczególnej uwagi ze strony europejskich pallotynów wymagają ofiary wojny na Ukrainie. W związku z tym, Wyżsi Przełożeni będą wspierać wspólny projekt pomocy materialnej, duchowej i psychologicznej rodzinom dotkniętych wojną.

Ważnym polem apostolskiego działania dla przyszłości kontynentu jest służba rodzinie. Rada Generalna wraz z Wyższymi Przełożonymi, podejmie inicjatywy mające na celu ożywianie tego apostolstwa.

Dzięki starannemu przygotowaniu spotkania przez przewodniczącego Ks. Jeremiah Murphy (IR), wiceprzewodniczącego Ks. Helmut Scharler (CJ) i Sekretarza Ks. Adrian Willi (CH), wszystko odbyło się w braterskiej atmosferze. Współbracia wyjeżdżali bardzo zadowoleni z gościnności naszego domu i miłej atmosfery w stolicy Austrii.

Za: InfoSAC 24/06/2015 [24]

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda