Home WiadomościZe Świata Pallotyni – Słowacja: Relikwie bł. Jana Pawła II w Spiskiej Novej Vsi

Pallotyni – Słowacja: Relikwie bł. Jana Pawła II w Spiskiej Novej Vsi

Redakcja

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Spiskiej Novej Vsi należącego do Smiżanskiej parafii zostało szczególnie obdarowane – otrzymaliśmy od Jego Eminencji Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza relikwie bł. Jana Pawła II.

Oficjalnego wprowadzenia relikwii dokonał miejscowy ordynariusz, Jego Ekscelencja bp Štefan Sečka. Wydarzenie miało miejsce w sobotę, 29 września, podczas trwającego w Sanktuarium ogólno słowackiego spotkania Kapłańskiego Ruchu Maryjnego.

Honorowym gościem, który wniósł relikwie do świątyni, a następnie po zakończeniu Mszy św. ułożył je przy bocznym ołtarzu, był radca prowincjalny, ks. Józef Nowak SAC.

Po Mszy św. członkowie Ruchu i licznie zgromadzeni parafinie wspólnie wyruszyli na procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Procesja zakończyła się w parafialnym kościele. Formacyjno-modlitewne spotkanie Kapłańskiego Ruchu Maryjnego trwało do poniedziałku, 1 października. Wówczas ponownie gościliśmy ks. bp. Štefana Seckę, który przewodniczył konwentualnej Mszy św. na zakończenie spotkania.

Ks. Leonard Lasota SAC

Za: InfoSAC 05/10/2012 [31]

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda