Home Wiadomości “Dzień dziennikarza” u paulistów we Lwowie

“Dzień dziennikarza” u paulistów we Lwowie

Redakcja

6 czerwca 2017 roku pauliści we Lwowie wraz z dziennikarzami katolickimi obchodzili ukraiński Dzień Dziennikarza, połączony z obchodzonym w tym kraju, katolickim Dniem Środków Społecznego Przekazu.

Spotkanie rozpoczęło się celebracją Mszy Świętej w intencji dziennikarzy, ich rodzin, a także w intencji odbiorców. Przewodniczył jej ks. Aleksander Kusy, odpowiedzialny w archidiecezji lwowskiej za referat środków społecznego przekazu, a koncelebrowali ks. Cyprian Kostrzewa SSP i ks. Mariusz Krawiec SSP. Homilię wygłosił ks. Mariusz, przełożony paulistów we Lwowie i jednocześnie dyrektor Katolickiego Programu Radiowego we Lwowie. Odwołał się w niej do Papieskiego Orędzia na 51. Dzień Środków Społecznego Przekazu. W trakcie Mszy Świętej obecne były także dzieci dziennikarzy, które w procesji darów, ofiarowały książeczki do kolorowania, wydane przez paulistów w języku ukraińskim, które akurat tego dnia wyszły z drukarni.

Zobacz galerię >

Za: www.paulus.org.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda