Home WiadomościZe Świata Papież do franciszkanów w Syrii: ileż biedy i cierpienia…

Papież do franciszkanów w Syrii: ileż biedy i cierpienia…

Redakcja

„Ileż biedy i cierpienia doświadczają mieszkańcy Syrii. Oby ich ból zamienił się w nadzieję” – pisze Papież do franciszkanów pracujących w tym bliskowschodnim kraju. Jest to odpowiedź na list, w którym opisali oni Franciszkowi codzienny dramat Syryjczyków i bolesne realia, w jakich żyją chrześcijanie.

„W mieszkańcach ukochanej Syrii widzimy cierpiącego Jezusa. To jest tajemnica chrześcijaństwa. Jezusa ubogiego i przepełnionego bólem, ponieważ wypędzają Go z ojczyzny” – pisze Ojciec Święty odpowiadając na list dwóch franciszkanów: Hanny Jalloufa i Louaia Bsharata posługujących w Syrii. Papież zapewnia o swej bliskości ze wspólnotami chrześcijańskimi, tak bardzo naznaczonymi cierpieniem przeżywanym z powodu wiary w Chrystusa. Zaznacza, że „nic bardziej niż męczeństwo nie może naznaczyć chrześcijańskiego sposobu uczestniczenia w historii zbawienia ludzkości”.

„Męczennicy przyczyniają się do rozwoju Królestwa Bożego, są posiewem nowych chrześcijan, prawdziwą chwałą Kościoła i naszą nadzieją” – podkreśla Ojciec Święty zapewniając o swej modlitwie za „ukochaną Syrię”. „Oby niewypowiedziany ból przemienił się w Bożą nadzieję” – pisze Papież udzielając specjalnego błogosławieństwa franciszkanom, którzy – jak zaznacza – „odważnie trwają przy boku syryjskich rodzin, powierzonych ich opiece”.

Beata Zajączkowska – Watykan

Za: www.vaticannews.va

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda