Home WiadomościZe Świata Papież do Rodziny św. Pawła: wybierzcie media jako waszą ambonę

Papież do Rodziny św. Pawła: wybierzcie media jako waszą ambonę

Redakcja

Do naśladowania bł. Jakuba Alberione w rozpoznawaniu znaków czasu w docieraniu do współczesnych ludzi z orędziem Jezusa Chrystusa zachęcił papież Franciszek podczas audiencji dla Rodziny Paulińskiej w ramach obchodów miesiąca pamięci apostoła mediów. „Wasz Założyciel z dalekowzrocznością potrafił dostrzec potrzebę, aby Słowo Boże krzewiło się i rozprzestrzeniało się przy użyciu skutecznych narzędzi jakie oferuje postęp technologiczny” – powiedział Ojciec Święty.

Franciszek przypomniał, że za założyciela Rodziny Paulińskiej błogosławiony uważał samego św. Pawła, co czyni wszystkich jej członków duchowymi synami i córkami Apostoła Narodów. Opisując znaczenie postaci ks. Alberione, Franciszek przywołał i rozwinął słowa swojego poprzednika, św. Pawła VI.

– Postać tego świadka widać w „portrecie”, który namalował św. Paweł VI: „pokorny, milczący, niestrudzony, zawsze czujny i pochłonięty myślami, które biegły od modlitwy do pracy, zawsze z zamiarem szukania „znaków czasu”, to znaczy najbardziej pomysłowych sposobów dotarcia do dusz. Dał Kościołowi nowe środki wyrazu, aby ożywić i rozszerzyć apostolat, nowe możliwości i nową świadomość ważności jego misji we współczesnym świecie i przy użyciu współczesnych środków”. Te wyrażenia dotyczą was, indywidualnie i jako rodziny zakonnej. Stawiają wam pytanie o konkretność waszego życia jako osób konsekrowanych, które dzięki modlitwie otrzymują zdolność wglądu w „znaki czasu», aby dostosować projekty apostolskie do sytuacji i potrzeb współczesnych ludzi. Za przykładem bł. Jakuba Alberione, wy również wybierzcie media jako waszą „ambonę”, abyście mogli uczynić Jezusa Chrystusa znanym ludziom za pomocą środków naszych czasów. Nie zapominajcie jednak nigdy o modlitwie. Jeśli komunikuję się z całym światem, a nie z Panem, to nic dobrego z tego nie będzie. Liczy się praca i modlitwa – zachęcił Franciszek.

Jutro, w dniu liturgicznego wspomnienia ks. Jakuba Alberione, zostanie odprawiona Msza przy jego grobie, której będzie przewodniczył kard. Marcello Semeraro. Zostanie także otwarte muzeum błogosławionego oraz zostanie zaprezentowany specjalny numer tygodnika „Famiglia Cristiana” poświęcone apostołowi mediów.

Marek Krzysztofiak SJ/vaticannews.va / Watykan
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda