Home WiadomościZe Świata Papież do rosminian: świętość drogą reformy Kościoła

Papież do rosminian: świętość drogą reformy Kościoła

Redakcja

Świętość i życie cnotami nie są zarezerwowane dla nielicznych – mówił Papież Franciszek do uczestników kapituły generalnej Instytutu Miłosierdzia założonego przez bł. Paolo Rosminiego.

Przyjmując ich na specjalnej audiencji w Watykanie, Ojciec Święty zachęcał, by z odwagą wyciągali pomocną dłoń do potrzebujących oraz otwierali się na nowe wyzwania, odważnie odczytując znaki czasów.

Franciszek nawiązał do tematu kapituły: „Bądźcie doskonali… bądźcie miłosierni”. Przypomniał, że świętość jest drogą prawdziwej reformy Kościoła, który przemienia świat na tyle, na ile sam siebie reformuje świętością.

“ Zachęcam was do bycia ludźmi o dłoniach zawsze wyciągniętych do cierpiących, by zanieść im ratunek wiary i miłosierdzia. Myślę szczególnie o waszych braciach i siostrach, którzy pracują w Wenezueli, wezwanych do świadczenia duchowej i materialnej bliskości miejscowej ludności, tak mocno doświadczonej – mówił Franciszek. – Niech wasz instytut podejmuje refleksję nad swym charyzmatem i biorąc pod uwagę owoce, które dojrzały w ciągu minionych lat, coraz bardziej otwiera się na oczekiwania Kościoła i świata. Dzięki światłu Ducha Świętego znajdziecie drogi, by kontynuować swą misję z odnowionym zapałem, odczytując znaki czasów, wyzwania społeczne oraz biedę duchową i materialną tych wszystkich, którzy oczekują znaków zbawienia i nadziei. ”

Beata Zajączkowska – Watykan

Za: Vatican News

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda