Home Rok Życia KonsekrowanegoRok Życia Konsekrowanego na świecie Papież do węgierskich zakonników: serca zdolne do współczucia

Papież do węgierskich zakonników: serca zdolne do współczucia

Redakcja

RVDo bliskości ludziom z ich lękami i oczekiwaniami zachęcił Franciszek młodych zakonników i zakonnice na Węgrzech. W związku z obchodami Roku Życia Konsekrowanego 18 i 19 września zorganizowano w Budapeszcie w ramach inicjatywy „Życie konsekrowane na placu” spotkanie osób żyjących radami ewangelicznymi. Bierze w nim udział ponad 100 zgromadzeń. Hasło tych dni brzmi: „Jest nam dobrze być z Tobą”.

Do uczestników spotkania specjalne wideoprzesłanie wystosował Papież Franciszek. Dziękuje w nim osobom konsekrowanym za posługę dla węgierskiego społeczeństwa. Zachęca także do dalszego trwania w tej bliskości do ludzi.

„Myślę, że w różnych formach życia konsekrowanego powinniście być blisko obaw i oczekiwań przeżywanych przez ludzi. Sądzę, że powinniście być zaangażowani w tych obszarach, gdzie zostaliście posłani, z ich problemami i znakami nadziei. Zachęcam was do radowania się z tymi, którzy się weselą, i płakania z tymi, którzy płaczą. Proście Boga o serce zdolne do współczucia, abyście pochylali się nad ranami ciała i ducha, prowadząc wielu ludzi do Bożego pocieszenia” – powiedział Papież.

Franciszek zachęcał również do prostego stylu w codziennym życiu.

„Myślę, że najpiękniejszą «twarzą» jakiegoś kraju czy miasta jest to, że uczniowie Pana – biskupi, kapłani, zakonnicy i wierni świeccy – żyją w prostocie, w życiu codziennym, stylem Miłosiernego Samarytanina. I stają się zbliżać się do ciała i ran braci, w których rozpoznają ciało i rany Jezusa. Ta miłość pełna miłosierdzia, jak dobrze wiemy, pochodzi z serca Chrystusa. Czerpiemy ją trwając w modlitwie, zwłaszcza adoracji, oraz przystępując z wiarą do sakramentów Eucharystii i pokuty” – powiedział Papież.

lg/ rv 

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda