Home Rok Życia KonsekrowanegoRok Życia Konsekrowanego na świecie Papież do zakonników, dla których nie było miejsca w bazylice

Papież do zakonników, dla których nie było miejsca w bazylice

Redakcja

RVPo zakończeniu liturgii na zakończenie Roku Życia Konsekrowanego w Bazylice Watykańskiej Papież udał się do licznej grupy zakonników i zakonnic, dla których nie znalazło się miejsce w świątyni i uczestniczyli w Eucharystii na placu św. Piotra.

Franciszek przypomniał im, że każdy z nas ma swoje miejsce, ma swoją pracę w Kościele. „Nie zapominajcie, proszę, o pierwszym powołaniu, pierwszym wezwaniu. Pamiętajcie! Pan nadal zwraca się do was z tą samą miłością, z jaką zostaliście powołani! Nie wygaszajcie tego piękna, tego zdumienia pierwszym powołaniem. I dalej pracujcie! To piękne. Zawsze jest coś do zrobienia. Ale najważniejsza jest modlitwa. Istotą życia konsekrowanego jest modlitwa. Módlcie się, a modląc się możecie się zestarzeć jak dobre wino!” – mówił Papież.

Franciszek zapewnił także o swym wielkim uznaniu dla starych zakonników, którzy zachowali błysk w oczach, bo, jak podkreślił, płonie w nich ogień życia duchowego.

kb/ rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda