Papież dziękuje zakonom klauzurowym, a Polakom przypomina o bł. Karolinie Kózkównie

Na zakończenie dzisiejszej audiencji Ojciec Święty nawiązał do obchodzonego w najbliższy piątek, 21 listopada liturgicznego wspomnienia Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Dzień ten jest poświęcony szczególnie zakonom klauzurowym.

Franciszek powiedział:

To właściwa okazja, by podziękować Panu za dar wielu osób, które w klasztorach i pustelniach poświęcają się Bogu na modlitwie i w pracowitym milczeniu, przyznając tam ten prymat, który jest należny jedynie Bogu. Dziękujmy Panu za świadectwa życia klauzurowego.

Niech też nie zabraknie tym osobom naszego wsparcia duchowego i materialnego, by mogły pełnić tę ważną misję.

Z kolei zwracając się do Polaków Ojciec Święty nawiązał do stulecia męczeństwa bł. Karoliny Kózkówny:

„Drodzy bracia i siostry, wczoraj obchodziliśmy wspomnienie błogosławione Karoliny Kózki, dziewicy i męczennicy, w setną rocznicę jej śmierci. Ta młoda dziewczyna realizowała swoje powołanie do świętości przez służbę bliźnim, przez troskę o czystość serca i wierność Chrystusowi aż do poświęcenia życia. Niech jej przykład zachęca wszystkich, szczególnie młodych, do poszukiwania dróg świętości, nawet idąc po prąd współczesnych tendencji łatwego życia, skoncentrowanego na egoistycznej przyjemności. Opiece błogosławionej Patronki powierzam członków Ruchu Czystych Serc. Niech Bóg wam wszystkim błogosławi!” – powiedział Franciszek.

tc/ rv

Za: deon.pl/Radio Watykańskie