Home WiadomościZe Świata Papież Franciszek do redemptorystów

Papież Franciszek do redemptorystów

Redakcja

redemptor.plZ okazji przypadającej 11 grudnia br. 150. rocznicy powierzenia redemptorystom ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy papież Franciszek skierował przesłanie do Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Redemptorystów o. Michaela Brehla CSsR.

W tekście podpisanym przez Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej ks. kard. Pietro Parolina czytamy: „Z okazji 150. rocznicy przekazania Waszemu Zgromadzeniu przez bł. Piusa IX ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Ojciec Święty wyraża nadzieję, że to znaczące wydarzenie zainspiruje odnowione i autentyczne nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny, pobudzając całą rodzinę zakonną i wszystkich, którzy dzielą jej charyzmat, aby dawali coraz bardziej skuteczne świadectwo Ewangelii. Wraz z tymi życzeniami Jego Świątobliwość, przez wstawiennictwo Matki Odkupiciela, przywołuje obfitych łask niebieskich i udziela Apostolskiego Błogosławieństwa”.

11 grudnia 1865 r. błogosławiony papież Pius IX przyjął prośbę o. Mikołaja Maurona, Przełożonego Generalnego Redemptorystów i powierzył Ikonę Matki Bożej Nieustającej Pomocy ich opiece z poleceniem, by „uczynili ją znaną na całym świecie”.

W styczniu 1866 r. redemptoryści otrzymali Ikonę od augustianów, a 26 kwietnia 1866 r. Ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy została przywrócona do kultu publicznego w kościele św. Alfonsa w Rzymie.

Przyjmując z radością i wdzięcznością przesłanie Ojca Świętego Franciszka, dzielimy się nim z wszystkimi czcicielami Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a zwłaszcza z tymi, którzy gromadzą się, by oddawać Jej cześć w wielu kościołach, parafiach i sanktuariach. Modlimy się również o błogosławieństwo Boże dla papieża Franciszka i jego posługi Piotrowej, prosząc, aby Matka Boża Nieustającej Pomocy nadal wspierała go swoją miłością i czułą opieką.

o.Sylwester Cabała CSsR

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda