Home WiadomościZe Świata Papież Franciszek do dziennikarzy: boję się wojny nuklearnej. Jesteśmy na granicy

Papież Franciszek do dziennikarzy: boję się wojny nuklearnej. Jesteśmy na granicy

Redakcja

Papież Franciszek przekazał dziennikarzom w czasie lotu do Chile przerażające zdjęcie. Czy jest to forma ostrzeżenia? “Obawiam się wojny nuklearnej, jesteśmy na granicy”

Konflikt między USA a Koreą Północną narasta. Papież, jak i liczne dokumenty Kościoła, ostrzegały wielokrotnie przed konsekwencjami konfliktu i użycia bomby atomowej. Franciszek jednak jest pierwszym papieżem, który wypowiedział się nie tylko przeciw użyciu, ale również samemu posiadaniu broni atomowej
 
“To zdjęcie – powiedział – znalazłem je przypadkiem, zostało zrobione w 1945 roku. To jest dziecko i na swoich barkach niesie swojego zmarłego brata, który czeka na krematorium w Nagasaki.”
 

Franciszek opowiedział też co czuł, kiedy znalazł to zdjęcie. “Byłem bardzo smutny i chciałem napisać: Owoc wojny. Chciałem to wydrukować i dać wam, ponieważ to zdjęcie wyraża więcej niż wiele słów” – czytamy na portalu Vatican Insider. 

Jeden z dziennikarzy zapytał papieża, czy boi się wojny nuklearnej. Według VI papież miał odpowiedzieć: “tak, naprawdę się boję. Jesteśmy na granicy, wystarczy jeden wypadek. Nie możemy pozwolić, aby zainstaniała taka sytuacja. Musimy wyeliminować broń nuklearną“. 

Vatican Insider/Karol Wilczyński/mp

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda