Home WiadomościZe Świata Papież Franciszek: jesteście sługami, nigdy tego nie zapominajcie

Papież Franciszek: jesteście sługami, nigdy tego nie zapominajcie

Redakcja

Bądźcie naśladowcami Maryi, podobnie jak wasi założyciele, którzy zrozumieli rolę Maryi w dziele odkupienia człowieka, o czym czasami dziś się zapomina.

Te słowa zachęty Papież skierował do członków zakonu Sług Najświętszej Maryi Panny (serwitów), których przyjął na audiencji z okazji kapituły generalnej, jaką odbywali w Rzymie. Jej hasło brzmiało: „Słudzy Nadziei w świecie, który się zmienia”.
Przygotowane przemówienie Franciszek przekazał przełożonemu generalnemu, a sam w spontanicznych słowach zwrócił się do serwitów. Wskazał między innymi na wielką wagę służby, do której zostali wezwani.

“Służba, jesteście sługami, nigdy tego nie zapominajcie. Nie jesteście właścicielami, posiadaczami, ale sługami. Nigdy nie odłączajcie się od tej wielkiej łaski, jaką jest służba Kościołowi, drugiemu człowiekowi, potrzebującym – przypomniał serwitom Ojciec Święty. – Jesteście sługami z wyboru, tak jak nasz Pan, który stał się naszym Sługą, aż do śmierci na krzyżu. To oznacza, że w pewnym sensie musicie stać się niewolnikami, sługa to także niewolnik, który powinien zrezygnować z niektórych «wolności»”.

KAI/pk

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda