Home WiadomościZe Świata Papież Franciszek połączy Fatimę z Lourdes

Papież Franciszek połączy Fatimę z Lourdes

Redakcja

Majowa wizyta papieża Franciszka w Fatimie będzie bezpośrednio transmitowana i wyświetlana na telebimach we francuskim sanktuarium maryjnym w Lourdes.

Jak poinformowała Sandra Dantas z biura prasowego Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, do Fatimy został już przesłany komunikat z Lourdes, że tamtejszy rektorat zaplanuje w dniach pobytu Franciszka w Fatimie program uroczystości w taki sposób, aby wierni mogli bezpośrednio śledzić wydarzenia z portugalskiej miejscowości.

We francuskim sanktuarium odbywać się będą również modlitwy w łączności z zebranymi w Fatimie. – Już 11 maja w Lourdes rozpoczną się modlitwy nawiązujące do objawień fatimskich, m.in. procesja ze świecami, modlitwa Anioła Portugalii, rozważanie różańca z elementami medytacji o przesłaniu fatimskim – ujawniła Sandra Dantas.

Wizyta papieża w Fatimie odbędzie się pomiędzy 12 a 13 maja. Franciszek nie zamierza odbywać spotkań podczas swojej pielgrzymki do portugalskiego sanktuarium. Obecność Ojca Świętego w Fatimie ograniczy się jedynie do udziału w modlitwach, posiłków oraz noclegu.

Wizycie papieża w Fatimie powinna towarzyszyć ponad milionowa rzesza wiernych. Ze względu na duże tłumy pielgrzymów w kilku miejscach tej portugalskiej miejscowości zamontowane zostaną telebimy.

Franciszek spędzi w Fatimie mniej niż dobę podczas swojej wizyty, a jego podróż do Portugalii nie będzie mieć rangi wizyty państwowej. Przylot i wylot papieża nastąpi z bazy wojskowej Monte Real, usytuowanej stosunkowo blisko tego sanktuarium maryjnego.

KAI/pk

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda