Home WiadomościZe Świata Papież Franciszek poparł akcję “Jeden z Nas”

Papież Franciszek poparł akcję “Jeden z Nas”

Redakcja

Papież Franciszek poparł europejską inicjatywę obrońców życia „Jeden z nas”. Zachęcił też do nieustannego koncentrowania uwagi świata na tak ważnym temacie, jakim jest ochrona życia ludzkiego od momentu poczęcia.

Papieski głos za życiem zabrzmiał przed południową modlitwą maryjną. Na Plac św. Piotra dotarło 40 tys. uczestników Marszu dla życia, który rano przeszedł ulicami Rzymu.

„Pozdrawiam uczestników Marszu dla życia, który odbył się rano w Rzymie – powiedział Ojciec Święty. – Zachęcam do nieustannego koncentrowania uwagi na tak ważnym temacie, jakim jest ochrona życia ludzkiego od momentu jego poczęcia. W tym kontekście chciałbym też przypomnieć o odbywającej się dziś w wielu włoskich parafiach zbiórce podpisów pod europejską inicjatywą «Jeden z nas». Chodzi w niej o zapewnienie prawnej ochrony embrionu, czyli ochronę każdego ludzkiego życia od pierwszej chwili jego istnienia. Szczególnym wydarzeniem dla tych, którym na sercu leży ochrona świętości ludzkiego życia, będzie «Dzień Evangelium Vitae», który odbędzie się tu w Watykanie, w ramach Roku Wiary, w dniach 15 i 16 czerwca”.

bz/ rv

Za: Radio Watykańskie


SWÓJ GŁOS POPARCIA POD AKCJĄ “JEDENZNAS” MOŻNA ODDAĆ NA STRONIE WWW.JEDENZNAS.PL – TRZEBA BYĆ OSOBĄ PEŁNOLETNIĄ,  MIEĆ PRZY SOBIE NUMER PESEL. ZACHĘCAMY DO WŁĄCZANIA SIĘ W DZIEŁO AKCJI W SWOICH WSPÓLNOTACH!

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda