Home WiadomościZe Świata Papież Franciszek poświęcił korony dla Amerykańskiej Częstochowy

Papież Franciszek poświęcił korony dla Amerykańskiej Częstochowy

Redakcja

Ojciec Święty Franciszek pobłogosławił korony, którymi zostanie przyozdobiona Ikona Matki Bożej Jasnogórskiej w Amerykańskiej Częstochowie, w dniu 25 sierpnia 2019 r. Poświęcenie miało miejsce przy okazji środowej audiencji papieskiej 12 czerwca na Placu Świętego Piotra w Watykanie. 

Na audiencji obecni byli: o. Tadeusz Lizińczyk, Prowincjał Paulinów w USA oraz o. Mikołaj Socha, dyrektor Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown. Jednocześnie na prośbę Ojca Prowincjała, Papież pobłogosławił wszystkich pielgrzymów oraz posługujących w naszym Sanktuarium ojców i braci paulinów. Ze swej strony papież Franciszek poprosił także o modlitwę za niego. 

W czasie audiencji Ojciec Święty zwrócił się do Polaków w następujących słowach: „Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. Wiem, że wielu z was i tysiące waszych rodaków uczestniczyło w niedzielę w Marszach dla Życia, niosąc przesłanie, że życie jest święte, ponieważ jest darem Boga. Jesteśmy wezwani, by go bronić i służyć mu, już od poczęcia w łonie matki, aż po to starcze, często schorowane i cierpiące. Nie wolno życia niszczyć, czynić przedmiotem eksperymentów lub fałszywych koncepcji. Proszę módlcie się o szacunek dla życia ludzkiego, o zachowanie wartości ewangelicznych i rodzinnych. Z serca błogosławię wam i waszym bliskim”. 

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy na uroczystość koronacji, która odbędzie się w dniu 25 sierpnia 2019 r. w Doylestown. Niech nasza obecność w tym szczególnym dniu będzie świadectwem naszej wiary, umiłowania Matki Bożej i wdzięczności za Jej nieustanne wstawiennictwo w naszym życiu. 

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE 
Amerykańska Częstochowa

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda