Papież Franciszek przybędzie do Turynu

„Bardzo się cieszę, że mogę zakomunikować, że, jeśli Bóg pozwoli, 21 czerwca przyszłego roku udam się w pielgrzymce do Turynu, aby uczcić Święty Całun i oddać cześć św. Janowi Bosko z okazji dwusetnej rocznicy jego urodzin”. Poinformował o tym wiernych na zakończenie środowej audiencji generalnej, 5 listopada, sam papież Franciszek.

Tego dnia odbyła się również konferencja prasowa poświęcona temu wydarzeniu. Uczestniczyli w niej między innymi abp Cesare Nosiglia, arcybiskup Turynu i papieski kustosz Całunu władze Turynu. Salezjanów reprezentował ks. Francesco Cereda, wikariusz Przełożonego Generalnego.

„Wystawieniu Całunu w Katedrze Turyńskiej będą towarzyszyć dwa szczególne wymiary: świat młodzieży i świat cierpienia. Myśląc właśnie o nich papież Franciszek zezwolił na uroczyste wystawienie, które łączy się z dwusetną rocznicą urodzin św. Jana Bosko” – oświadczył abp Nosiglia.

Arcybiskup, jako papieski kustosz Całunu, wyjaśnił również motto wystawienia Całunu w 2015 roku, które przywołuje ewangeliczny zwrot: „Nie ma większej miłości” (J 15,13). Wzięcie udziału w wystawieniu Całunu nie oznacza „kontemplowania zmarłego człowieka, ale człowieka żywego, który otwiera nas na miłość znacznie większą”.

Logo, które jest symbolem i przewodnikiem w tym wystawieniu, mieści słowa motta, łącząc je z obliczem z Całunu. Ostateczną wersję logo wykonała bezpłatnie „Agenzia Testa” opierając się na propozycjach i pomysłach młodych turyńczyków.

Za: www.salezjanie.pl