Home WiadomościZe Świata Papież Franciszek ustanowił Fundację Światowej Sieci Modlitwy

Papież Franciszek ustanowił Fundację Światowej Sieci Modlitwy

Redakcja

Ojciec Święty Franciszek ustanowił jako osobę prawną kanoniczną i watykańską Fundację Światowej Sieci Modlitwy (dawniej Apostolstwo Modlitwy) z siedzibą w Państwie Watykańskim. Będzie ona nadal powierzona opiece Towarzystwa Jezusowego – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Celem Fundacji jest koordynowanie i animowanie duchowej solidarności w modlitwie, która nierozerwalnie łączy się ze służbą. Fundacja będzie rozpowszechniała w Kościele comiesięczne intencje modlitewne proponowane przez Papieża zachęcając do „wyjścia z globalnej obojętności i otwarcia się na współczucie wobec świata”.

Ojciec Święty mianował ojca Frederica Fornosę SJ dyrektorem międzynarodowym Fundacji – podaje watykański komunikat.

W Polsce odpowiedzialnym za Apostolstwo Modlitwy jest o. Robert Więcek SJ stacjonujący w Krakowie. Ponadto polska sieć modlitwy wydaje miesięcznik „Modlitwa i Służba”.

Historia Światowej Sieci Modlitwy sięga 175 lat wstecz, gdy we Francji w 1844 roku powstało z inicjatywy ojca François-Xaviera Gautreleta SJ – Apostolstwo Modlitwy. Początkowo gromadziło ono  młodych jezuitów odbywających początkową formację zakonną, ale bardzo szybko stało się dziełem apostolskim całego Kościoła w wielu krajach. W roku 1915 powstała także sekcja młodzieżowa tego dzieła, która przyjęła nazwę „Krucjata Eucharystyczna”, obecnie „Młodzieżowy Ruch Eucharystyczny”.

W grudniu 2020 roku papież Franciszek zaprasza nas do modlitwy o to

aby nasza relacja z Jezusem Chrystusem była karmiona Słowem Bożym i życiem modlitwy

Jaka jest twoja przyjaźń z Jezusem? Czy modlitwa jest dla Ciebie codziennym miejscem rozmowy z Nim? W tych skomplikowanych miesiącach, które przeżywamy, możesz czasami zapomnieć o modlitwie, ale pamiętaj: nikt nie będzie cię słuchał bardziej niż On. Poprzez modlitwę wchodzi się w dialog z Bogiem, który jest Ojcem. Papież Franciszek mówi, że „jeśli nie będziemy się modlić, nie będziemy mieli siły, aby iść naprzód przez życie. Modlitwa jest jak tlen dla życia”.

Podczas tego Adwentu, podzielcie się z przyjaciółmi słowami Ojca Świętego i przypomnijcie im, że ważne jest, aby modlić się w intencji wyzwań stojących przez ludzkością i misją Kościoła, ponieważ „możemy robić wiele rzeczy, ale bez modlitwy to nie działa”.

“Sercem misji Kościoła jest modlitwa. Modlitwa jest kluczem żebyśmy mogli wejść w dialog z Ojcem. Za każdym razem, gdy czytamy mały fragment z Ewangelii słuchamy Jezusa mówiącego do nas. Rozmawiamy z Jezusem. Słuchamy Jezusa i odpowiadamy. I to jest modlitwa.

Modląc się, zmieniamy rzeczywistość. I zmieniamy nasze serca. Nasze serce zmienia się, gdy się modlimy.

Możemy zrobić wiele rzeczy, ale bez modlitwy to nie działa.

Módlmy się, aby nasza relacja z Jezusem Chrystusem była karmiona Słowem Bożym i życiem modlitwy”.

Video Papieża co miesiąc przekazuje intencje modlitewne Ojca Świętego dotyczące wyzwań stojących przed ludzkością i misją Kościoła.

Jeśli chcesz zobaczyć więcej filmów na temat intencji Papieża, znajdziesz je na stronie https://thepopevideo.org/?lang=pl

Przy współpracy z Vatican Media: https:/www.vaticannews.va/pl.html

Za: www.jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda