Home WiadomościZe Świata Papież Franciszek w domu Sióstr Szarytek

Papież Franciszek w domu Sióstr Szarytek

Redakcja

Dzisiaj rano Papież Franciszek przyjął w Domu św. Marty pielgrzymów z Papui Nowej Gwinei. Pielgrzymi opowiedzieli o sytuacji w swoim kraju oraz odśpiewali kilka tradycyjnych pieśni. Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej przekazało również wiadomość o niespodziewanej wizycie, jaką Papież Franciszek złożył w niedzielne popołudnie w domu Regina Mundi, Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paolo, zwanych popularnie Szarytkami.

Ojciec Święty postanowił odwiedzić s. Marię Mucci, która przez wiele lat posługiwała w domu św. Marty, papieskiej rezydencji w Watykanie. Obecnie przebywa w infirmerii. Papież oddał cześć relikwiom św. Jana Pawła II, które stanowi koszula zbroczona jego krwią. Została ona ofiarowana siostrom, kiedy Papież Wojtyła przebywał w klinice Gemelli bezpośrednio po zamachu na swoje życie. Na zakończenie Franciszek udzielił błogosławieństwa siostrom, pracownikom oraz gościom przebywającym w domu.

Za: www.vaticannews.va

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda