Home WiadomościZe Świata Papież pochwalił odwagę trapistek, które zakładają klasztor

Papież pochwalił odwagę trapistek, które zakładają klasztor

Redakcja

Papież Franciszek pozdrowił włoskie trapistki, które podczas tegorocznej jesieni zainaugurują nową wspólnotę w diecezji Bragança-Miranda, na północnym wschodzie Portugalii. W przesłaniu skierowanym do sióstr nazwał ich postawę „odważną”, a dzieło utworzenia nowego klasztoru w miejscowości Palaçoulo wsparł swoją modlitwą.

– Pozdrawiam trapistki z Vitorchiano udające się do Portugalii (…), które założą nowy klasztor w Portugalii – powiedział Franciszek, apelując o modlitwę w ich intencji oraz życząc, aby ich dzieło „przynosiło nowe powołania”.

Ordynariusz diecezji Bragança-Miranda bp José Cordeiro wyjaśnił, że w pierwszej fazie projektu włoskie zakonnice będą zamieszkiwały w domu, w którym będą równocześnie przyjmować swoich gości. Docelowo mają tam powstać pomieszczenia dla 40 osób. – Wierzymy, że to miejsce stanie się pełnym pokoju i nadziei, ożywiając życie modlitewne i życie zakotwiczone na liturgii – powiedział portugalski biskup, wskazując, że przybycie trapistek do jego diecezji jest „znakiem Bożym”.

W ocenie bp. Cordeiro, z biegiem czasu posługa włoskich mniszek w Portugalii może zaowocować nowymi powołaniami w taki sposób, jak miało to miejsce we włoskim klasztorze w Vitorchiano. – Bóg ofiarował tej wspólnocie już 10 nowych powołań – dodał portugalski hierarcha wyrażając nadzieję, że nastąpi to również w Portugalii.

Za: www.ekai.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda