Home WiadomościZe Świata Papież pogratulował wyboru nowemu generałowi franciszkanów

Papież pogratulował wyboru nowemu generałowi franciszkanów

Redakcja

Papież Franciszek pogratulował wyboru nowemu generałowi franciszkanów o. Massimo Fusarellemu. W wysłanym do niego telegramie papieżzapewnił go swym błogosławieństwie i modlitwie, aby Bóg towarzyszył mu w pełnieniu tej służby. – Niech seraficki Ojciec, św. Franciszek wspiera cię w kierowaniu swymi braćmi – życzył papież.

Wyboru 121. następcy św. Franciszka dokonała kapituła generalna Zakonu Braci Mniejszych, zebrana w Rzymie. O. Massimo Fusarelli jako nowy przełożony generalny zastąpił Amerykanina, o. Michaela Perry, który kierował zakonem przez minione sześć lat.

Massimo Fusarelli, dotychczasowy przełożony Prowincji św. Bonawentury Braci Mniejszych z Lacjum i Abruzji, urodził się w Rzymie 30 marca 1963 roku, a habit franciszkański przyjął w 1982 roku. W 1983 roku złożył śluby czasowe, a w 1989 roku śluby wieczyste. 30 września 1989 r. przyjął święcenia kapłańskie. Po ukończeniu Instytucjonalnego Kursu Teologicznego na Antonianum w Rzymie, uzyskał licencjat kanoniczny z Patrystyki na Augustinianum w Rzymie.

Był definitorem prowincjalnym, promotorem duszpasterstwa powołaniowego, a następnie formacji stałej. Był kilkakrotnie gwardianem; sekretarzem generalnym ds. formacji i studiów w latach 2003-2009; wizytatorem generalnym Prowincji Neapolu, a następnie procesu zjednoczenia prowincji północnych Włoch; a ostatnio gwardianem i proboszczem w parafii św. Franciszka a Ripa w Rzymie i odpowiedzialnym za program przyjmowania ubogich.

Za: deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda