Home WiadomościZe Świata Papież pozdrowił uczestników sobotniego spotkania Lednica 2000

Papież pozdrowił uczestników sobotniego spotkania Lednica 2000

Redakcja

Papież Franciszek pozdrowił uczestników spotkania młodzieży nad jeziorem Lednickim, które odbędzie się w najbliższą sobotę 1 czerwca. Zainaugurowane przez o. Jana Górę OP wydarzenie zgromadzi młodych już po raz dwudziesty trzeci. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa: „Ty wiesz, że cię kocham”, które Piotr skierował do Jezusa.

Papież – „Polska Panama” nad jeziorem Lednickim

„Przed Wniebowstąpieniem Pan Jezus zapytał Szymona Piotra: «Czy kochasz mnie?». Wyrażając żal z powodu zaparcia się Syna Bożego, wyznał: «Ty wiesz, że cię kocham». Te słowa, będące hasłem waszego spotkania, Bóg powtarza nieustannie do każdego w sakramencie pokuty i pojednania, a zwłaszcza w Eucharystii. Uważnie słuchajcie Jego głosu – mówił Franciszek do młodych. – Niech chwile przeżywane w «Polskiej Panamie», jak nazywacie w tych dniach Lednicę, umacniają entuzjazm waszej wiary, modlitwy, radości i wspólnego świętowania. Zabierzcie ze sobą w drogę to, co otrzymacie w darze: pieczęć, symbol więzi z Duchem Świętym oraz specjalny rachunek sumienia oparty na treści obrazu Caravaggia «Powołanie świętego Mateusza». Pamiętajcie, że przeobrażenie się grzesznika w świętego, jak w życiu celnika z Kafarnaum jest możliwe! Niech was prowadzi entuzjazm nawróconego serca, a Bóg niech wam błogosławi. Ogarniam was swoją modlitwą”.

Za: www.vaticannews.va

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda