Home WiadomościZe Świata Papież prosi Polaków o modlitwę w intencji zakonów

Papież prosi Polaków o modlitwę w intencji zakonów

Redakcja

O otoczenie modlitwą zakonnic i zakonników obchodzących jutro Światowy Dzień Życia Konsekrowanego zaapelował Franciszek do pielgrzymów polskich podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Oto słowa Ojca Świętego skierowane do Polaków:

Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. Jutro w święto Ofiarowania Pańskiego będziemy obchodzili Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Waszej modlitwie polecam kapłanów, siostry i braci ze zgromadzeń zakonnych czynnych i kontemplacyjnych. Niech ich życie poświęcone Bogu i charyzmatyczna posługa przynoszą obity owoc dla dobra wiernych i ewangelizacyjnej misji Kościoła. Wam tu obecnym i waszym bliskim z serca błogosławię

Papieską katechezę streścił po polsku ks. prał. Sławomir Nasiorowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej:

Drodzy bracia i siostry, mówimy dzisiaj o nadziei chrześcijańskiej. Jej fundamentem jest zmartwychwstanie Chrystusa. Św. Paweł pisząc do młodej wspólnoty wiernych w Salonikach, założonej wkrótce po Zmartwychwstaniu, uświadamia im znaczenie tego wydarzenia dla historii świata i życia każdego człowieka. Podkreśla: “Jezus umarł za nas, abyśmy, czy żywi, czy umarli, razem z Nim żyli” (1 Tes 5, 10). Trudnością tej wspólnoty było, podobnie, jak i naszą trudnością jest może dzisiaj, nie tyle uznanie faktu zmartwychwstania Jezusa, ile wiara w zmartwychwstanie umarłych. W perspektywie śmierci jesteśmy poddawani próbie. Pytamy: “Czy rzeczywiście będzie życie po śmierci? Czy będę jeszcze mógł zobaczyć i uścisnąć na nowo osoby, które kochałem?”. Próbując odpowiedzieć na te pytania musimy powrócić do korzeni naszej wiary, obudzić nadzieję, uświadomić sobie, że nasze życie po śmierci jest zakorzenione w zmartwychwstaniu Chrystusa. Św. Paweł zachęcał Tesaloniczan, zachęca i nas, byśmy z wiarą i przekonaniem powtarzali słowa biblijnego Hioba: “Ja wiem: Wybawca mój żyje… Ja sam Go zobaczę, nie ktoś obcy, będę Go widział na własne oczy” (Hi 19, 25. 27). Modląc się za zmarłych, prośmy Chrystusa, aby napełnił nasze serca tak mocną nadzieją, byśmy bez obaw, z całą ufnością oczekiwali spotkania z Nim i życia wiecznego.

W dzisiejszej audiencji udział wzięli między innymi pielgrzymi z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Michalczowej (diec. tarnowska); Grupa pielgrzymów z Zespołu Szkół Katolickich w Tczewie oraz z Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych w Mszanie Dolnej.

KAI/ml

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda