Home WiadomościZe Świata Papież przyjął na prywatnej audiencji Jamesa Martina SJ, duszpasterza katolików LGBT

Papież przyjął na prywatnej audiencji Jamesa Martina SJ, duszpasterza katolików LGBT

Redakcja

Zdaniem duchownego audiencja była „wyrazem troski Ojca Świętego o społeczność LGBT”.

Rozmowa w papieskiej bibliotece w Pałacu Apostolskim trwała pół godziny. – Byłem bardzo poruszony swoim spotkaniem z prawdziwym pasterzem – powiedział o. Martin po audiencji.

O przebiegu poniedziałkowej audiencji ksiądz Martin poinformował na Twitterze. “Jeden z najważniejszych momentów mojego życia. Poczułem się dzisiaj zachęcony, pocieszony i zainspirowany przez Ojca Świętego” – napisał jezuita. Dodał, że jego spotkanie z Franciszkiem “wydaje się jasnym sygnałem jego głębokiej troski duszpasterskiej o katolików LGBT i osoby LGBT na całym świecie”.

Nie ujawniając, co usłyszał od Franciszka, jezuita wyznał jedynie, że podzielił się z nim „doświadczeniami katolików LGBT na całym świecie, ich radościami i nadziejami, bólami i troskami”. – Mówiłem także o mojej posłudze wśród nich i o tym, jak czują się wykluczeni – przyznał o. Martin.

Niektórzy amerykańscy biskupi (np. abp Charles Chaput z Filadelfii i bp Thomas Paprocki ze Springfield) skrytykowali o. Martina, który w swej pracy duszpasterskiej „nie koryguje” ich zachowań seksualnych, co może prowadzić do przekonania, że ich aktywność seksualna nie jest grzeszna. Nie zgadzają się także z jego przekonaniem, wyrażonym w niedawno wydanej książce „Building a Bridge” (Budując most), że środowisko LGBT może „ubogacić” Kościół i wiarę chrześcijan.

Według jezuickiego magazynu „America”, przed audiencją dla o. Martina papież przeczytał tę książkę.

Od 2017 r. o. Martin jest konsultorem watykańskiej Dykasterii ds. Komunikacji.

KAI / PAP / ms

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda