Home WiadomościZe Świata Papież spotkał się z zakonnicą z Mali uwolnioną z rąk porywaczy

Papież spotkał się z zakonnicą z Mali uwolnioną z rąk porywaczy

Redakcja

Papież Franciszek spotkał się w Watykanie z zakonnicą z Mali, która przez cztery i pół roku była więziona przez islamistów. Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni potwierdził, że papież przywitał się z pochodzącą z Kolumbii Glorią Cecilią Narváez w bazylice św. Piotra rankiem 10 października, tuż przed rozpoczęciem Mszy św. otwierającej XVI Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów. Zdjęcia papieża rozmawiającego z zakonnicą, która do bazyliki przybyła wprost z lotniska, umieszczono na Twitterze.

O tym, że siostra Gloria została uwolniona z rąk porywaczy, tymczasowy rząd w Mali poinformował dopiero w sobotę wieczorem, 9 października. Na pierwszym opublikowanym zdjęciu jest ona w towarzystwie arcybiskupa Bamako kard. Jeana Zerbo.

Franciszkanka Gloria Cecilia Narváez została uprowadzona 7 lutego 2017 r. w Karangasso na południu kraju, gdzie pracowała od sześciu lat. W lipcu został opublikowany list adresowany do jej brata, w którym poinformowano, że sprawcami porwania była JNIM, grupa wspierająca islam i muzułmanów.

ts (KAI) / Watykan
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda