Home WiadomościZe Świata Papież zapowiedział rok „Laudato si’”

Papież zapowiedział rok „Laudato si’”

Redakcja

Po modlitwie „Regina Coeli” Ojciec Święty pozdrowił salezjanów i salezjanki oraz zapowiedział rok „Laudato si’”, którego organizacją zajmie się Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Ludzkiego.

Oto słowa Franciszka w tłumaczeniu na język polski:

Dziś, w dzień Maryi Wspomożycielki przekazuję serdeczne pozdrowienia salezjanom i salezjankom. Z wdzięcznością wspominam formację duchową, którą otrzymałem od synów księdza Bosko.

Dzisiaj przypada również piąta rocznica encykliki Laudato si’, poprzez którą starałem się zwrócić uwagę na wołanie Ziemi i ubogich. Dzięki inicjatywie Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Ludzkiego – „Tydzień Laudato si’”, który właśnie obchodziliśmy, rozwinie się w szczególnym roku rocznicy Laudato si’. Będzie to specjalny rok refleksji nad encykliką, od 24 maja bieżącego roku do 24 maja przyszłego roku. Zachęcam wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się w tę inicjatywę, aby zatroszczyć się o nasz wspólny dom i naszych najsłabszych braci i siostry. Modlitwa poświęcona temu Rokowi zostanie opublikowana na stronie internetowej. Warto ją odmawiać.

Na zakończenie Ojciec Święty podszedł do okna biblioteki Pałacu Apostolskiego i pozdrowił wiernych, którzy po raz pierwszy od kilku tygodni mogli się zgromadzić na placu św. Piotra, przy zachowaniu obowiązujących przepisów sanitarnych.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda