Home WiadomościZe Świata Paragwaj: 43-letni zakonnik popełnił samobójstwo

Paragwaj: 43-letni zakonnik popełnił samobójstwo

Redakcja

Diecezja Ciudad del Este na wschodzie Paragwaju oznajmiła o samobójczej śmierci 43-letniego ks. Ricardo José Guessera ze zgromadzenia misjonarzy św. Karola (skalabrynianów). Z komunikatu, ogłoszonego 3 maja, wynika, że kapłan odebrał sobie życie dzień wcześniej na terenie swej parafii. “Niech Pan ma go w swej świętej chwale” – stwierdza dokument diecezjalny. Nie podano żadnych szczegółów tego tragicznego zdarzenia.

Dziennik paragwajski “ABC” napisał, że martwe ciało duchownego znaleziono 2 bm. około godziny 6 rano czasu miejscowego w jednym z pomieszczeń kościoła św. Róży z Limy w Santa Rosa w Monday – miejscowości położonej ok. 56 km na południe od Ciudad del Este.

Inny dziennik – “La Nación” przytoczył słowa prowadzącego sprawę José Silguero, iż “znaleźliśmy powieszone ciało [kapłana] i na podstawie oględzin, przy pomocy lekarza sądowego można było stwierdzić i upewnić się, że było to samobójstwo”. Zmarły “proboszcz był bardzo lubiany przez wszystkich wiernych i przez całą wspólnotę” – stwierdził prokurator. Dodał, że pochodził on z Brazylii.

Ks. Ricardo José Guesser urodził się 28 lipca 1978 w miejscowości Abdon Batista w stanie Santa Catarina w południowo-wschodniej Brazylii. Święcenia kapłańskie przyjął 29 stycznia 2005, po czym był dyrektorem Ośrodka Duszpasterskiego Migrantów w Cuiabá. W 2006 wyjechał do Peru, gdzie m.in. zajmował się duszpasterstwem powołań i był wikarym w parafii. W latach 2008-10 pracował w Misji Tríplice Frontera [Potrójnej Granicy] w chilijskiej Arice. Potem posługiwał w różnych parafiach w Brazylii, był też przełożonym miejscowej wspólnoty swego zgromadzenia. W styczniu br. został mianowany proboszczem parafii św. Róży z Limy w Santa Rosa w Paragwaju i tam odebrał sobie życie.

kg (KAI/ACI Prensa) / Ciudad del Este

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda