Home WiadomościZe Świata Paryż: premiera filmu Michała Kondrata o św. s. Faustynie

Paryż: premiera filmu Michała Kondrata o św. s. Faustynie

Redakcja

20, 23 i 24 maja w 7 paryskich kinach ma miejsce premiera filmu „Faustine, apôtre de la Miséricorde” (pol. „Faustyna, apostołka Miłosierdzia”; tytuł oryginału: „Miłość i Miłosierdzie”). Do jego obejrzenia zaprasza zespół Stowarzyszenia „Pour La Miséricorde Divine”, którego celem jest szerzenie orędzia Serca Jezusowego i orędzia o Bożym Miłosierdziu, które wyszło z Polski.

„Miłość i Miłosierdzie” to fabularyzowany dokument w reżyserii Michała Kondrata. Jego polska premiera odbyła się w 2019 r. Jest opowieścią o siostrze Faustynie Kowalskiej i jej objawieniach o Bożym Miłosierdziu, prezentującą nieznane dotąd fakty i dokumenty. Francuska wersja filmu nosi inny tytuł: „Faustine, apôtre de la Miséricorde” (Faustyna, apostołka Miłosierdzia).

Przedstawiciele Stowarzyszenia „Pour La Miséricorde Divine” nie kryją zadowolenia z obecności polskiego filmu we francuskich kinach. „Film jest bardzo piękny. Świadectwa, które tam są, są bardzo wzruszające, a część dotycząca obrazu Jezusa Miłosiernego – wspaniała! W Stanach Zjednoczonych wiele osób widziało ten film dwukrotnie, a w Polsce studenci po obejrzeniu filmu (relacja polskiego księdza) ustawiali się w kolejce do spowiedzi” – czytamy w komunikacie stowarzyszenia.

W tych dniach film można obejrzeć w 7 paryskich kinach: Publicis Cinéma (Champs-Elysées), Gaumont Aquaboulevard, Gaumont Convention, Gaumont Parnasse, Les 7 Parnassiens, Les 5 Caumartin (Saint-Lazare) i CGR Les Lilas. 178 kin we Francji zgodziło się na pokazanie go.

Stowarzyszenie „Pour La Miséricorde Divine” zostało założone w listopadzie 2006 roku przez Violettę Wawer, z pochodzenia Polkę, i Gérarda Déchelette.

Violetta Wawer jest znana jako propagatorka kultu Bożego Miłosierdzia i przesłania św. s. Faustyny Kowalskiej. W 2000 r. w rodzinnej Polsce odkryła życie św. Faustyny. Resztę życia postanowiła poświęcić dla szerzenia kultu Bożego Miłosierdzia.

POLSKIFR.FR / Paryż
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda