Home WiadomościZe Świata Paulini – Buffalo: Poświęcenie obrazu Jezusa Miłosiernego

Paulini – Buffalo: Poświęcenie obrazu Jezusa Miłosiernego

Redakcja

W przeddzień rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolice Piotrową, 15 października, w kaplicy klasztornej Ojców Paulinów w Buffalo został poświęcony obraz Jezusa Miłosiernego.

Poświęcenia obrazu dokonał o. Karol Jarząbek, proboszcz parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Nowym Jorku na Manhattanie. Ceremonia ta miała miejsce po wspólnym odmówieniu przez zakonników Nieszporów. W tym akcie poświęcenia wzięli udział wszyscy domownicy klasztoru: o. Jan Kolmaga, o. Michał Czyżewski i br. Anioł Sokalski.

Pobyt o. Karola w Buffalo związany był z rekolekcjami zakonnymi, jakie w tym roku ze względu na obostrzenia sanitarne są organizowane w formie indywidualnej. Klasztor w Buffalo został wskazany jako jedno z miejsc, gdzie paulini z Prowincji Amerykańskiej mogą przeżyć swoje doroczne modlitewne skupienie.

Na zakończenie o. Jan Kolmaga odczytał Akt Zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, wypowiedziany przez św. Jana Pawła II w 2002 roku. W tym akcie zawierzenia zostały włączone codzienne sprawy, parafianie, dobrodzieje klasztoru i diecezja, w której od 2004 roku posługują zakonnicy w białych habitach.

Obraz został umieszczony na zachodniej ścianie w kaplicy domowej, gdzie zakonnicy codziennie gromadzą się na wspólną modlitwę.

o. Michał Czyżewski, paulin
Buffalo, USA

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda