Home WiadomościZe Świata Paulini: Nawiedzenie Tryptyku i relikwii św. Jana Pawła II w Buffalo

Paulini: Nawiedzenie Tryptyku i relikwii św. Jana Pawła II w Buffalo

Redakcja

W dniach 3-13 listopada br., odbywało się nawiedzenie Tryptyku z ikoną Matki Boskiej Częstochowskiej, wizerunkiem św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny Kowalskiej w parafii pod wezwaniem Bożego Ciała w Buffalo, w stanie Nowy Jork (diecezji Buffalo) gdzie posługują Ojcowie Paulini.

Tryptyk wraz z relikwiami św. Jana Pawła II peregrynuje od 15 sierpnia br. w parafiach w USA i ma trwać do 2021 r., nawiedzając również parafie w Kanadzie oraz Meksyku. Inicjatywa nawiedzenia tryptyku i relikwii związana jest z 100 rocznicą urodzin Karola Wojtyły. W roku poprzedzającym te wydarzenie, Fundacja Jana Pawła II, pragnie przekazać wszystkim członkom i przyjaciołom możliwość wspólnej modlitwy przez orędownictwo świętego z Wadowic.

Parafianie mieli możliwość modlitwy w kościele, gdzie znajdowały się relikwie, przedstawiając swoje intencje przez wstawienictwo św. Jana Pawła II. Tryptyk i relikwie zagościł również w Klasztorze Klauzurowym Sióstr Dominikanek pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej w Buffalo. Siostry dołączyły do grona modlących się wiernych w diecezji. Osoby chore z parafii i z klasztoru, szczególnie były wdzięczne za dar obecności relikwii świętego.

Wiele osób wspominało spotkania, które miały miejsce w Rzymie, czy też w innych zakątkach świata ze św. Janem Pawłem II, a teraz mieli możliwość doświadczenie obecności w Buffalo, w tajemnicy świętych obcowania. Otwartość przez łaskę wiary na dary i cuda mogą stanowić wspaniały fundament do jeszcze bardziej mężnego i świadomego wyznawania wiary.

To był zaszczyt dla naszej parafii, aby wyrazić wdzięczność Bogu za umiłowanego Papieża Jana Pawła II oraz szansa na przypomnienie Jego nauki i pełnego zawierzenia życia w dłonie Maryi, Matki Boga. Szczególne podziękowania składamy o. Krzysztofowi Wieliczko z Rzymu, Administratorowi Fundacji Św. Jana Pała II za możliwość przyjęcia tryptyku i relikwii w parafii.

O. Michał Czyżewski, paulin
Buffalo – USA

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda