Home WiadomościZe Świata Pauliści: Rozpoczęcie Interkapituły

Pauliści: Rozpoczęcie Interkapituły

Redakcja

Dnia 15 lutego 2018 r. w Aparecida (Brazylia) rozpoczęła się Interkapituła Towarzystwo Świętego Pawła.  

W wystąpieniu otwierającym ks. Valdir Jose de Castro, Przełożony Generalny, przypomniał cel jak i wybór miejsca rozpoczynającego się spotkania.  

Interkapituła odbywa się dokładnie w połowie kadencji obecnego Zarządu Generalnego i ma za zadanie ocenę poczynionych postępów prac wyznaczonych przez X Kapitułę Generalną (luty 2015). Spotkaniu towarzyszy w szczególny sposób NMP z Aparecidy, Królowa i Patronka Brazylii. W tym miejscu, w październiku 1717 roku, Domingos M. Garcia, João Alves i Felipe Pedroso, po kilku bezowocnych godzinach wędkowania na rzece Paraiba, znaleźli rzeźbą Maryi. Od tego momentu zaczęły się cudowne połowy. Trzej rybacy, świadomi cudu, który się wydarzył, umieścili rzeźbę w specjalnie zbudowanej kapliczce. W następnych latach wiele osób doświadczyło w tym miejscu rozmaitych cudów.  Matki Bożej z Aparecida została ogłoszona Królową i Patronką Brazylii w 1929.

Obecna świątynia jest głównym miejscem kultu maryjnego w kraju i jednym z największych w Kościele. Do konsekrowanej przez św. Jana Pawła II w 1980 roku świątyni rok rocznie przybywa do 12 milionów pielgrzymów.  Bazylika ma powierzchnię 72 tysięcy metrów kwadratowych i jest wstanie pomieścić 30 tysięcy wiernych wokół centralnego ołtarza.

Więcej (zdjęcia) na: www.paulus.org.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda