Home WiadomościZe Świata Pauliści rozpoczynają działalność na Ukrainie

Pauliści rozpoczynają działalność na Ukrainie

Redakcja

W środę popielcową 5 marca 2013 r. pauliści rozpoczęli swoją działalność na Ukrainie. Tego dnia do Lwowa przybyli ks. Mariusz Krawiec i ks. Wojciech Kuzioła. Pierwszym miejscem zamieszkania zakonników z Towarzystwa Świętego Pawła jest Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Lwowskiej.

Pauliści do Lwowa przybywają na zaproszenie ks. abpa Mieczysława Mokrzyckiego, Metropolity Lwowskiego.  Zgodnie z charyzmatem zgromadzenia, swoją misję będą chcieli wypełniać poprzez działalność związaną ze środkami społecznego przekazu (wydawnictwo, księgarnia, radio, edukacja medialna). Przybycie paulistów na Ukrainę dopełni obecność Rodziny Świętego Pawła w tym kraju, która do tej pory reprezentowana była tylko poprzez siostry Uczennice Boskiego Mistrza.

Wyjazd ks. Mariusza i ks. Wojciecha został poprzedzony w Mszą św. „rozesłania”, celebrowaną 4 marca 2014 r. w lubelskiej kaplicy paulistów, Przewodniczył jej ks. Bogusław Zeman, przełożony zgromadzenia w Polsce, a koncelebrowali współbracia kapłani. Uczestniczyli w niej także przedstawiciele Rodziny Świętego Pawła z Lublina. Księża wyjeżdżający do Lwowa otrzymali Jubileuszowy Krzyż Świętego Pawła oraz specjalne błogosławieństwo.

Pauliści rezydujący we Lwowie stanowią część Regionu Polskiego Towarzystwa Świętego Pawła. Fundacja na Ukrainie jest darem polskiej wspólnoty paulistów dla Kościoła na Ukrainie i wpisuje się w obchody Jubileuszu 100-lecia założenia Rodziny Świętego Pawła.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda