Wspólne rekolekcje dla młodzieży w Perth Amboy organizowane przez redemptorystów i służebniczki

Siostry służebniczki starowiejskie i redemptoryści z Perth Amboy, NJ w USA podjęli wspólną inicjatywę zorganizowania rekolekcji dla młodzieży. Odbyły się one w dniach od 28 do 30 kwietnia 2017 w domu prowincjalnym sióstr w Cherry Hill, NJ. W błyskawicznym tempie zgłosiło się około trzydziestu uczestników.

Myślą przewodnią spotkań były słowa uczniów Jezusa: „Panie, naucz nas się modlić”. Młodzi zgłębiali je przez wysłuchiwane konferencje, pracę w grupach, a także poprzez uczestnictwo w Eucharystii i adorację Najświętszego Sakramentu. Rozmawiali o różnych formach modlitwy, zastanawiali się nad tym, czym jest w pełnym tego słowa znaczeniu modlitwa. Rekolekcjom przewodniczył o. Waldemar Łątkowski CSsR, proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy.

Nie zabrakło czasu również na zabawę, poznawanie nowych przyjaciół i dzielenie się radością, jaką niesie spotkanie z żywym Bogiem. Rozgrywki sportowe, nauka tańca „belgijka”, i wiele innych sprawiły wiele radości. Tradycyjnie było ognisko i pieczenie kiełbasek. Pogoda dopisała i w tej wiosennej atmosferze upłynął miły weekend w obcowaniu z naturą i drugim człowiekiem.

W tak wspaniałym i radosnym gronie czas minął bardzo szybko, pozostawiając niedosyt i tęsknotę za kolejnymi tego typu spotkaniami…. Da Bóg, że będzie ich więcej!

służebniczki starowiejskie, Cherry Hill, NJ w USA

Za: www.redemptor.pl