Home WiadomościZe Świata Pielgrzymka kierowców, motocyklistów i rowerzystów do Amerykańskiej Częstochow

Pielgrzymka kierowców, motocyklistów i rowerzystów do Amerykańskiej Częstochow

Redakcja

Amerykańska Częstochowa, jako Sanktuarium polonijne, przyciąga w ciągu całego roku rzesze wiernych polskiego pochodzenia na różne uroczystości i wydarzenia. Zazwyczaj trzecia niedziela lipca obchodzona jest jako wspomnienie św. Krzysztofa, patrona wszystkich kierowców i podróżujących. Z tej okazji 21 lipca, ojcowie paulini przez cały dzień poświęcali samochody i wszystkie inne pojazdy oraz modlili się za wszystkich prowadzących je, przez wstawiennictwo świętego Krzysztofa. Tradycyjnie już był to także szczególny dzień, w którym do Amerykańskiej Częstochowy dotarło wiele grup pielgrzymkowych, zarówno na motocyklach jak i rowerach. 

Z pewnością najbardziej liczebną grupę stanowili pielgrzymi z Chicago, którzy organizowali już XIII motocyklową pielgrzymkę. W tym roku przybyli w liczbie ponad 100 osób na 80 motocyklach. Nie zabrakło także różnych klubów, których członkowie pielgrzymowali do Domu Matki w Doylestown: Guard Riders, Highlander Riders, Eagle Riders, Rajd Katyński “Pamięć i Tożsamość”, Zbóje z Gór, Legacy MC oraz licznie przybyła Husaria z Nowego Jorku. Przybyły także inne kluby oraz wielu indywidualnych motocyklistów, głównie z New Jersey, Nowego Jorku, Pennsylvanni i innych stanów. 

Z okazji Wspomnienia świętego Krzysztofa nie zabrakło także licznych pielgrzymek rowerowych. Zdecydowanie najdłuższą trasę przemierzyli uczestnicy IV Międzystanowej Pielgrzymki Rowerowej, która wyruszyła z Bostonu, Massachusetts 15 lipca. Uczestnicy tej pielgrzymki przemierzyli w trakcie tych kilku dni ponad 350 mil. W trakcie trasy pielgrzymkowej przez różne stany dołączały się pozostałe grupy rowerzystów: w Connecticut, Nowym Jorku, New Jersey oraz Pennsylvanii. Do Amerykańskiej Częstochowy dojechało łącznie około 60 rowerzystów z pięciu stanów. Towarzyszyło im również 4 kapłanów. Kilkanaście osób przybyło także z pielgrzymką rowerową z Parafii Matki Bożej Różańcowej z Passaic, New Jersey. 

Wszyscy uczestnicy pielgrzymek, zarówno motocyklowych jak i rowerowych, uczestniczyli w Uroczystej Mszy świętej o godz. 12.30, której przewodniczył o. Tadeusz Olzacki, OSPPE. Po Mszy pielgrzymi uczestniczyli także w modlitwie nowennowej do Matki Bożej, która jest duchowym przygotowaniem do uroczystości Koronacji Ikony Jasnogórskiej w Amerykańskiej Częstochowie, która odbędzie się 25 sierpnia. Po jej zakończeniu ojciec Tadeusz poświęcił wszystkie motocykle, rowery oraz samochody. 

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda