Pierwsza rzecz, którą zrobił papież po powrocie z rekolekcji

Papież Franciszek powrócił z rekolekcji wielkopostnych, które od niedzieli odbywał wraz ze swymi najbliższymi współpracownikami z Kurii Rzymskiej.

Jak poinformowali dziennikarze obecni w Watykanie, pierwszą rzeczą, którą Ojciec Święty zrobił po powrocie, było odprawienie Mszy świętej w intencji Syrii, po której papież przekazał 100 tysięcy euro na rzecz ubogich w Aleppo.

„Rano papież odprawił w Ariccii mszę w intencji Syrii i wysłał 100 tysięcy euro ubogim z Aleppo, także dzięki wkładowi Kurii Rzymskiej” – poinformowała wicedyrektor biura prasowego Watykanu Paloma Ovejero.

Wyjaśniła, że pomoc finansowa zostanie przekazana przez urząd papieskiego jałmużnika arcybiskupa Konrada Krajewskiego za pośrednictwem franciszkanów z Ziemi Świętej.

Prowadzący rekolekcje dla papieża i Kurii Rzymskiej włoski franciszkanin Giulio Michelini zapowiadał wcześniej, że jednym z ich tematów będzie wojna w Syrii.

Odczytane zostały między innymi fragmenty książki jego współbrata, proboszcza z Aleppo ojca Ibrahima Alsabagha „Chwila przed świtem”. „To kronika wojny i nadziei z Aleppo” – podkreślił zakonnik w wywiadzie.

Media informowały następnie, że na wiadomość o tym ojciec Alsabagh wysłał e-maila do domu kościelnego Divin Maestro w Ariccii, w którym do piątku przebywał papież z kardynałami. W liście tym opisał sytuację w Aleppo. Opowiedział o trwających walkach, kolejnych ofiarach i rannych oraz o braku wody od ponad 60 dni.

PAP/KAI/kw

Za: www.deon.pl