Home WiadomościZe Świata Pierwsze święcenia kapłańskie werbisty na Białorusi

Pierwsze święcenia kapłańskie werbisty na Białorusi

Redakcja

Werbiści Regii Ural przeżywają obecnie prawdziwie paschalne wydarzenia. Po raz pierwszy na Białorusi członek Zgromadzenia Słowa Bożego przyjmie święcenia kapłańskie.

W sobotę poprzedzającą święto Bożego Miłosierdzia, 18 kwietnia 2020 r., w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Baranowiczach na Białorusi biskup diecezji pińskiej Antoni Dziemianko udzieli święceń prezbiteratu naszemu diakonowi Stiepanowi Cergielowi SVD.


Stiepan urodził się i wychował w Irkucku na Syberii. Oprócz studiów seminaryjnych odbył także dwuletnią praktykę misyjną w Papui Nowej Gwinei. Po powrocie z Papui do Regii Ural, w czerwcu 2019 roku, został wyświęcony na diakona w swojej rodzinnej parafii – w katedrze irkuckiej pw. Niepokalanego Serca Maryi.

Za kilka dni, również w miejscu poświęconym Matce Bożej, powitamy nowego rosyjskiego kapłana-werbistę. Waszej modlitewnej trosce powierzamy owocność posługiwania kapłańskiego o. Stiepana Cergiela SVD.

Za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda