Home WiadomościZe Świata Pierwszy Paulin z Nigerii otrzymał święcenia kapłańskie

Pierwszy Paulin z Nigerii otrzymał święcenia kapłańskie

Redakcja

18 maja w paulińskim kościele parafialnym pw. św. Mikołaja w Kamieńcu Podolskim na Ukrainiemiało miejsce niecodzienne, a można nawet powiedzieć – historyczne wydarzenie. Bp Radosław Zmitrowicz w obecności paulinów – o. definitora Mariusza Tabulskiego, ojców z Polski i Ukrainy oraz innych licznie zebranych kapłanów, udzielił święceń prezbiteratu br. dk. Michaelowi Uyammadu Okice, pierwszemu paulinowi z Nigerii.

Brzmi zupełnie nieprawdopodobnie… Nigeria, Ukraina, Zakon Paulinów, Kamieniec Podolski… Jak to się stało? Jedynie Bóg może czynić takie rzeczy! 

O. Michael Uyammadu Okika urodził się w Ikem Nando w Nigerii. W 1985 roku przyjechał do ówczesnego ZSRR. Studiował ekonomię na Uniwersytecie w Doniecku. Po upadku Związku Radzieckiego pozostał na Ukrainie, w Chrakowie. Przez wiele lat angażował się w Szkołę Życia Chrześcijańskiego i ewangelizacji. W 2010 roku poprosił Zakon Paulinów o przyjęcie, a rok później rozpoczął nowicjat, a po ukończonym nowicjacie przygotowanie do kapłaństwa – studia teologiczne, które podjął w Instytucie św. Tomasza z Akwinu w Kijowie, a które ukończył w 2019 roku. 

Należy podkreślić, że droga powołania o. Michaela naprawdę ukazuje dzieje Opatrzności Bożej, która dla wypełnienia swej zbawczej woli może powołać Nigeryjczyka do Zakonu Paulinów przez Ukrainę… 

o. Roman Łaba OSPPE 
delegat Generała Zakonu Paulinów na Ukrainę

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda