Home WiadomościZe Świata Pijarzy – Białoruś: Rozpoczęcie peregrynacji MB Fatimskiej

Pijarzy – Białoruś: Rozpoczęcie peregrynacji MB Fatimskiej

Redakcja

Dokładnie w setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie, 13 maja, rozpoczęła się peregrynacja figury fatimskiej w diecezji grodzieńskiej.

Główna uroczystość, której przewodniczył ordynariusz bp Aleksandr Kaszkiewicz odbyła się w pijarskiej parafii w Szczuczynie.

Biskup Aleksandr wybrał to miejsce nie przypadkowo, w Szczuczynie znajduje się jedyne sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w diecezji grodzieńskiej. Już z lat 90-ych właśnie w tej świątyni aktywnie rozwijał się kult ku czci Matki Bożej z Fatimy.

Przed rozpoczęciem uroczystej Eucharystii wierni i goście wysłuchali konferencję na temat aktualnego kultu Matki Bożej Fatimskiej, którą przygotował i wygłosił nasz współbrat – o. Witalij Siarko SchP. W uroczystym programie było także miejsce na wspólną adorację.

W wyżej wymienionej uroczystości uczestniczył również biskup pomocniczy diecezji grodzieńskiej – bp Józef Staniewski, a także kapłani i siostry zakonne z całej diecezji.

Na zakończenie całej liturgii kustosz sanktuarium i proboszcz parafii – o. Witold Petelczyc SchP – podziękował wszystkim za obecność i zaznaczył, że to wielki zaszczyt, że peregrynacja figury Matki Bożej w Fatimskiej rozpoczyna się i idzie dalej właśnie ze Szczuczyna.

Wspólnota ze Szczuczyna

Za: www.pijarzy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda