Home WiadomościZe Świata Pijarzy: logotyp przyszłej kapituły generalnej

Pijarzy: logotyp przyszłej kapituły generalnej

Redakcja

W lipcu 2021 r.  w Tepoztlán, w Meksyku odbędzie się 48. Kapituła Generalna Zakonu Pijarów. „Pod przewodem Ducha Świętego” – takie będzie jej hasło. Znamy także logotyp tego wyjątkowego  wydarzenia. Polską Prowincję będzie reprezentować trzech pijarów.

W liście okólnym z kwietnia br. o. Generał Pedro Aguado ogłosił hasło 48. Kapituły Generalnej: „Pod przewodem Ducha Świętego”. Pochodzi ono z 1. punktu Przedmowy do Konstytucji napisanych przez św. Józef Kalasancjusza, który jest 4. punktem aktualnie obowiązujących Konstytucji.

W logotyp wpisane jest owe hasło w czterech oficjalnych językach Zakonu. Wielkie litery nazwy podkreślają życiodajną siłę Kapituły Generalnej, kursywa hasła wskazuje na subtelne działanie Ducha Świętego. Płomień i gołębica wskazują na dynamizm Szkół Pobożnych wyruszających w drogę. Dolna część płomienia ma kształt terytorium Meksyku,  a umieszczony na niej  herb Zakonu przypomina 400 lat naszej historii. Kolor czerwony symbolizuje  “życie” Zakonu. Logotyp zawiera także hashtag: #48CG, który będzie używany w publikacjach związanych z Kapitułą.

JW
Za: pijarzy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda