Home WiadomościZe Świata Pijarzy: Parafiada w Grodnie na Białorusi

Pijarzy: Parafiada w Grodnie na Białorusi

Redakcja

 „Wiara bez uczynków jest martwa” – pod takim hasłem 12 czerwca br. rozpoczęła się w Grodnie  na Białorusi  IV Diecezjalna Parafiada Dzieci i Młodzieży. 

Podczas uroczystości otwarcia imprezy słowa zachęty do uczestników skierowała przedstawicielka naszej Parafiady w Warszawie p. Maria Kujel. Pani Maria wyraziła nadzieję, że Parafiada stanie się dla wszystkich młodych uczestników – poprzez sport i kulturę nowym i pięknym sposobem uwielbienia Boga, a także poprowadzi do rozwoju talentów oraz pozytywnego spojrzenie na świat i rówieśników.
Parafiada w Grodnie trwać będzie cztery dni. Każdy z tych dni jest poświęcony jednemu z elementów Triady: świątynia – teatr – sport.
Oczywiście na parafiadę, z naszego pijarskiego podwórka wybrała się również grupka młodzieży (na różny sposób utalentowanej) pod opieką „trenera dusz i ciał” o. Witalija Cybulskiego SP.
Czekamy na wyniki, i już za niedługo podzielimy się rezultatem owego spotkanie.

Wspólnota ze Szczuczyna 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda