Home WiadomościZe Świata Pijarzy. Wieści z Chile

Pijarzy. Wieści z Chile

Redakcja

O Janusz Furtak przebywa obecnie na misjach w Chile w parafii w Santiago. Działa tam założona świetlica Calasanz, która przyjmuje ponad 60 dzieci dziennie przez 6 dni w tygodniu. Często są to dzieci z sąsiednich krajów: Kolumbii, Haiti, a przede wszystkim z Wenezueli, których rodzice postanowili wyemigrować w poszukiwaniu lepszego życia. 

Dzieci przychodzące na świetlicę są często głodne, bo rodzice nie mają ani dla nich, ani dla siebie. Często jest im ciężko odnaleźć się w nowym kraju, bez żadnych znajomości czy pomocy. Nadzieją są dobrzy ludzie, którzy wyciągną pomocną dłoń. 

W listopadzie w naszych pijarskich parafiach zbieraliśmy pieniądze właśnie na świetlicę tworzoną przez pijarów w Chile. Udało się! O. Janusz napisał w swoim kolejnym liście: „dzięki Waszej szalonej pomocy mam więcej chleba, niż dzieci”. Liczba dzieci ciągle wzrasta, obecnie jest ich już ok. 100. Na świetlicy otrzymują śniadanie oraz opiekę, podczas kiedy ich rodzice starają się znaleźć pracę. Prawdziwą niespodzianką dla nich była wycieczka nad ocean, gdzie mogły pocieszyć się wodą i pooddychać świeżym powietrzem. Ich radość była niesamowita. Dzięki tej pomocy chleba dla dzieci wystarczy na długie miesiące. Niektóre z nich można było posłać do szkoły opłacając czesne – pięcioro dzieci chodzi regularnie na lekcje. Pozostałe czekają. 

Drodzy Dobrodzieje o szalonej ofiarności, przyszła mi myśl, aby odprawić w Waszych intencjach nowennę mszy świętych od 17 do 25 marca 2019. Codziennie w tych dniach będę się modlił za wasze rodziny oraz o Boże błogosławieństwo dla Was; miłość, jedność i zgodę w rodzinie, aby Wasze dzieci wzrastały w miłości i mądrości i były dla Was radością, modlę się o zdrowie dla chorych z waszych domów, o życie wieczne dla Waszych zmarłych i w tych intencjach, które nosicie w swoich sercach. W tych dniach biorę wszystkie dzieci ze świetlicy na krótką modlitwę, aby one szczerymi sercami pukały do Serca Jezusa i Maryi za WAS.

o. Janusz Furtak SP
Za: pijarzy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda