Home WiadomościZe Świata Po 500 latach dominikanie opuścili Graz

Po 500 latach dominikanie opuścili Graz

Redakcja

Biskup Grazu, Egon Kapellari podziękował zakonowi dominikanów za ponad pół tysiąclecia obecności w stolicy austriackiej Styrii. Dom zakonny w Grazu został zamknięty ze względu na brak powołań w całej prowincji oraz wysokie kosztu utrzymania.

„Życie jest drogą, która zaczyna się u Boga i u Boga się kończy” – powiedział bp Kapellari podczas Mszy św. 4 sierpnia w Grazu i dodał, że na drodze jest zawsze wiele „obiecujących początków i wiele bolesnych pożegnań”. Wyraził jednocześnie nadzieję, że – „jeśli pozwolą na to nowe powołania” – dominikanie jeszcze kiedyś powrócą do Grazu, podobnie jak to uczynili po długiej nieobecności jezuici.

W Mszy św. uczestniczył m.in. prowincjał dominikanów, o. Christophe Holzer. Jako powód zamknięcia domu zakonnego w Grazu podał „brak powołań na kontynencie europejskim, co nie pozwala na utrzymanie wszystkich domów zakonnych”.

Dominikanie w Grazu pracowali głównie w duszpasterstwie, m.in. akademickim. Przez dwa lata jednym z nich był o. Christoph Schönborn, obecny arcybiskup metropolita w Wiedniu i przewodniczący Konferencji Biskupów Austrii.

PAP/drr

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda