Home WiadomościZe Świata Podpalono kościół franciszkanów w Albanii

Podpalono kościół franciszkanów w Albanii

Redakcja

Spalono kościół franciszkanów w Albanii w mieście Fier, na południu tego kraju. Zniszczenia są wielkie. Praktycznie rzecz biorąc kościół nie nadaje się już do duszpasterstwa. 

W niedzielę 20 stycznia około południa po Mszy św. 25-letni młody człowiek przyszedł do słowackiego franciszkanina o. Jarosłava Cara, przełożonego misji, z pytaniem czy pracujący w tym kościele zakonnicy wierzą w tego samego Boga, co papież. Wydawał się być pod wpływem narkotyków. Gdy usłyszał potwierdzenie, zagroził, że nie da misjonarzom spokoju. Groźby przez niego rzucane nie były jednak konkretne, dlatego nikt nie sądził, że bardzo szybko przekształcą się w dramatyczny w swych skutkach czyn.

Prawdopodobnie to on podpalił jedyną świątynię, jaką mieli do dyspozycji franciszkanie. Jedynym miejscem posługi pastoralnej, jakim teraz dysponują zakonnicy ze Słowacji i Polski, są dawne pokomunistyczne bunkry z czasów Envera Hodży.

Red.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda