Home WiadomościZe Świata Pół wieku publikacji Misjonarzy Afryki o islamie dostępne online

Pół wieku publikacji Misjonarzy Afryki o islamie dostępne online

Redakcja

Papieski Instytut Studiów nad Islamem i kulturą arabską (PISAI) udostępnił na swej stronie kompletną kolekcję zbioru Se Comprendre. To biuletyn wydany przez Misjonarzy Afryki (Ojców Białych) we Francji od 1956 roku.

Biuletyn miał w założeniu pomóc chrześcijanom lepiej zrozumieć muzułmanów migrujących do Francji z krajów Afryki Północnej.

Informacje były przeznaczone głównie dla pracowników socjalnych lub medycznych, członków stowarzyszeń pomocy migrantom oraz duszpasterstw mających kontakt z muzułmanami.

Celem nie było dostarczenie informacji akademickich, ale zapewnienie możliwie jasnych i odpowiednich wskazówek dotyczących szerokiego zakresu tematów.

Wszystkie publikacje (po francusku) do pobrania na stronie PISAI: https://en.pisai.it/publications/se-comprendre/

Papieski Instytut Studiów Arabskich i Islamskich (PISAI), został założony przez Stowarzyszenie Misjonarzy Afryki (Ojców Białych).

Jest ośrodkiem naukowo-badawczym, którego działalność dydaktyczna i naukowa zapewnia niezbędne przygotowanie do świadomego dialogu teologicznego z muzułmanami.

Szkolenie, które PISAI oferuje od ponad 50 lat, prowadzące do uzyskania licencjatu i doktoratu z arabistyki i islamistyki, opiera się na dogłębnej nauce języka arabskiego, niezbędnego narzędzia, które umożliwia dostęp do podstawowych tekstów Islam.

Kursy nauk islamskich mają na celu przedstawienie historii i myśli tradycyjnego islamu, zarówno klasycznego, jak i nowoczesnego, w bezstronny naukowy sposób.

Nauczanie, publikacje i badania są podstawowymi narzędziami poważnego, dogłębnego przygotowania do ludzkiego, teologicznego, międzyreligijnego i międzykulturowego dialogu.

Studenci PISAI, świeccy i zakonnicy, pochodzą z każdego zakątka świata. Pod koniec studiów w PISAI wielu z nich aktywnie angażuje się poprzez swoją pracę w bezpośrednie lub pośrednie kontakty ze społecznością muzułmańską.

Wśród studentów PISAI można znaleźć: zakonników, prawników, biznesmenów, dziennikarzy, tłumaczy, badaczy, członków sił zbrojnych, członków korpusu dyplomatycznego i wielu innych.

Za: www.gosc.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda