Home WiadomościZe Świata Polityk wezwał Kościół, aby zbierał okup na uwolnienie uprowadzonego salezjanina

Polityk wezwał Kościół, aby zbierał okup na uwolnienie uprowadzonego salezjanina

Redakcja

Do zbierania przez Kościół pieniędzy na okup za uwolnienie ks. Toma Uzhunnalila SDB, porwanego w ub.r. w Jemenie przez terrorystów z Państwa Islamskiego, wezwał indyjski polityk P.C. George.

– Modlitwy i nawoływania o uwolnienie księdza nie pomogą. Oni chcą pieniędzy. Kościół katolicki powinien podjąć inicjatywę zbierania funduszy, by zapłacić im okup – stwierdził były przewodniczący parlamentu stanu Kerala, dodając, że jest to jedyny sposób na uwolnienie duchownego.

Ks. Uzhunnalil, który pochodzi z Kerali, był kapelanem sióstr Misjonarek Miłości w Adenie. Cztery z nich zginęły 4 marca 2016 r. w ataku terrorystów na prowadzony przez nie dom starców, zaś indyjski duchowny został wówczas przez nich porwany.

P.C. George, który sam jest katolikiem, zasugerował przeznaczenie na okup pieniędzy zebranych na tace w czasie niedzielnej Mszy i przekazanie ich terrorystom. Sam również jest gotów do złożenia ofiary finansowej.

Dzień przed apelem P.C. George’a premier Kerali Pinarayi Vijayan poinformował stanowy parlament, że będzie rozmawiał z premierem Indii Narendrą Modim na temat uwolnienia ks. Uzhunnalila. Dodał też, że sytuacja uprowadzonego duchownego jest bardzo trudna.

Jednocześnie szef parlamentu Kerali K.M. Mani wyraził ubolewanie, że rząd centralny nie wykazuje dotychczas zainteresowania przyspieszeniem uwolnienia księdza. Uznał, że jeśli byłoby to konieczne, władze powinny szukać w tej sprawie pomocy ONZ.

KAI/sz

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda