Home WiadomościZe Świata Portugalia: Komisja ds. zakonów wzywa do włączenia się w prace na rzecz ŚDM

Portugalia: Komisja ds. zakonów wzywa do włączenia się w prace na rzecz ŚDM

Redakcja

Działająca w ramach portugalskiego episkopatu Komisja ds. Instytutów Zakonnych (CIRP) wezwała zgromadzenia zakonne i ruchy katolickie do włączenia się w prace na rzecz Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2020 r. w Lizbonie.

Jak poinformował lizboński biskup pomocniczy Américo Aguiar, instytucje te zostały zaproszone m.in. do pomocy w zachęcaniu młodzieży w wieku od 14 do 30 lat w zapisywaniu się na ŚDM, do pracy w charakterze wolontariuszy, a także w przygotowywaniu tłumaczeń.

Współodpowiedzialny za centrum przygotowań do ŚDM w Lizbonie bp Aguiar przypomniał, że głównym miejscem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży jest zlokalizowany przy lizbońskiej starówce klasztor São Vicente Fora (św. Wincentego za Murami). Wyjaśnił, że w tej pochodzącej z XVII w. budowli prowadzona będzie część “biurokratyczna” dotycząca przygotowań do ŚDM.

Hierarcha zaznaczył, że centrum modlitewnym będzie lizboński kościół pod wezwaniem Bożego Ciała (Corpo Santo). Wyraził oczekiwanie, że będą się tam spotykać na modlitwie w okresie przygotowań do ŚDM przedstawiciele komitetów diecezjalnych, ruchów i instytutów religijnych, a także grup młodzieży.

Pierwsze przygotowania do najbliższej edycji Światowych Dni Młodzieży rozpoczęły się w aglomeracji portugalskiej stolicy w kwietniu. Inauguracja zbiegła się z diecezjalnym spotkaniem młodzieży w mieście Óbidos.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda