Home WiadomościZe Świata Portugalia: Rodzina Salezjańska gotowa do poznania i przyjęcia Księdza Bosko

Portugalia: Rodzina Salezjańska gotowa do poznania i przyjęcia Księdza Bosko

Redakcja

W dniu 14 stycznia przeszło 600 osób, członków Rodziny Salezjańskiej, świeckich zaangażowanych i młodych z Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego Portugalii, spotkało się w Fatimie na dorocznej prezentacji Wiązanki Przełożonego Generalnego.

Spotkanie odbyło się w pomieszczeniach nowego kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej, ostatnio powstałego, przy dawnej Bazylice Maryjnej wybudowanej w latach ’30.

W spotkanie wprowadziła modlitwa, której przewodniczył Delegat ds. Rodziny Salezjańskiej, ks. Jerónimo da Rocha Monteiro. Inspektorka Córek Maryi Wspomożycielki, siostra María das Dores Rodrigues, przedstawiła treść Wiązanki 2012: “Znając i naśladując Księdza Bosko, czynimy młodzież misją naszego życia”, a następnie Inspektor salezjanów, ks. Artur Guilhermino Azevedo Pereira, przedstawił DVD z wideokomentarzem oraz pomoce do niego dołączone, wskazując na niektóre sposoby wykorzystania ich przez różne środowiska lokalne. Poza tym ks. Azevedo Pereira skupił się na kontekście społeczno-geograficznym i kulturowym, w którym żył Ks. Bosko, zwłaszcza gdy chodzi o pierwsze lata jego życia.

Bp Joaquim Mendes sdb, pomocniczy biskup Lizbony, przedstawił niektóre z aspektów duchowości Ks. Bosko.

Ks. José Aníbal Mendonça, Delegat ds. Duszpasterstwa Młodzieży, zakończył przedpołudniowy program spotkania przedstawieniem itinerarium peregrynacji relikwii Ks. Bosko w Portugalii, która odbędzie się w dniach 1-18 września 2012 r. Jednocześnie objaśnił motywy peregrynacji, odbywającej się w perspektywie obchodów dwustulecia urodzin Ks. Bosko (1815-2015).

Po południu, w jednej z kaplic kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej bp Mendes przewodniczył Eucharystii, wskazując na niektóre propozycje związane z owocnym przeżyciem drogi przygotowania do obchodów roku 2015.

Na zakończenie ks. Azevedo Pereira zachęcił uczestników do lepszego poznania życia i dzieł Ks. Bosko pod względem historycznym, pedagogicznym i duchowym.

ANS – Fatima

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda