Home WiadomościZe Świata „Poszedłbym za Tobą, ale…”

„Poszedłbym za Tobą, ale…”

Redakcja
W parafii św Jana Pawła II w Perth Amboy Nj, gdzie pracują polscy redemptoryści w ramach duszpasterstwa prowadzona jest katecheza w języku polskim dla okolicznej Polonii. Ponadto o.Waldemar Łątkowski – proboszcz parafii od 12 lat organizuje obozy dla dzieci i młodzieży tzw. „Wakacje z Panem Bogiem” po to aby zachęcać i wprowadzać młodych i dzieci w głębie naszych religijnych wartości. Wszelkie formy pracy skierowane są ku dzieciom i młodzieży.

Z racji, że rozpoczął się Wielki Post na wtorkową katechezę przygotowano drogę krzyżową „Poszedłbym za tobą, ale…” Katecheci czytali poszczególne stacje z odpowiednim podkreśleniem znaczenia i wymowy słów. Droga życiowego powołania to temat trudny ale tym razem wykorzystano niecodzienną okoliczność, która znakomicie wkomponowała się w całość. Siostra Elżbieta Łopatka ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Woodbridge miała właśnie swoje 50-urodziny. Nie mogło być lepszego splotu okoliczności, lepszego prezentu jak wspólna modlitwa i rozważania o powołaniu. Rozważanie każdej stacji pełne było autentyzmu i realności odnoszącej się do współczesności. Na koniec zaśpiewano „Barkę” i poproszono siostrę o podzielenie się swoim świadectwem. Następnie  popłynęły dźwięki śpiewu „Życzymy , życzymy….” . Obecny w USA o.Prowincjał Zgromadzenia Redemptorystów Janusz Sok towarzyszył nam tego wieczoru i skierował kilka słów do Siostry ale też dodał otuchy dzieciom, które w skupieniu słuchały tego co do nich mówił.
 
Kolejny raz okazało się, że tak niewiele potrzeba, aby w gonitwie dnia codziennego zatrzymać się i pomyśleć o swoim życiowym powołaniu i o tych , którzy są wśród nas krocząc wiernie za Jezusem, o siostrach zakonnych, księżach, zakonnikach.
 
Jako rodzice i katecheci cieszymy się, że w Perth Amboy mamy taką możliwość, że są zakonnicy i zakonnice dzielący się swoim świadectwem z najmłodszym pokoleniem.
 
W dniu urodzin życzymy Siostrze Elżbiecie niegasnącego zapału, uśmiechu i wielu błogosławieństw oraz dużo, dużo zdrowia
 
wdzięczni katecheci wraz z uczniami z polskiego CCD w Perth Amboy
 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda