Powstanie Papieski Uniwersytet Franciszkański w Rzymie

franciszkanie.comUkazał się list Konferencji Ministrów Generalnych Pierwszego Zakonu Franciszkańskiego i TOR informujący o projekcie utworzenia wspólnego Papieskiego Uniwersytetu Franciszkańskiego w Rzymie.

Planowane studium ma być wyrazem wspólnej tożsamości i jedności płynącej z faktu, że mimo podziałów na przestrzeni dziejów naszym źródłem jest postać św. Franciszka, jego doświadczenie i sposób przeżywania Ewangelii. Do bycia znakiem wspólnej tożsamości franciszkańskiej, zachęcił 4 października 2014 r. w Asyżu także papież Franciszek podczas swojej pielgrzymki do patrona swojej posługi na Stolicy Piotrowej. Uczelnia ma być dziełem akademickim dla całej Rodziny Franciszkańskiej, która pozwoli nie tylko kształcić na wysokim poziomie, ale promować i rozwijać bogatą myśl franciszkańską.

Utworzony zespół koordynacyjny w oparciu o struktury sekretariatów do spraw formacji i studiów zakonów franciszkańskich ma doprowadzić do powstania nowej uczelni przed Wielkanocą 2018 r. W jej skład wejdą: Papieski Uniwersytet Antonianum (OFM), działający w ramach Antonianum Franciszkański Instytut Duchowości (OFMCap) oraz Papieski Wydział Teologiczny Świętego Bonawentury, popularnie zwany Seraphicum (OFMConv).

TREŚĆ LISTU [kliknij tutaj]

Za: www.franciszkanie.com