Home WiadomościZe Świata Pożegnania: ks. Stanisław Gogulski TChr

Pożegnania: ks. Stanisław Gogulski TChr

Redakcja

chrystusowcy.plZ nadzieją Zmartwychwstania w Chrystusie informujemy, że dnia 29 grudnia  2015 r. w Kurytybie odszedł do wieczności ks. Stanisław GOGULSKI SChr,  duszpasterz polonijny w Brazylii.

Ks. Stanisław Gogulski urodził się 9 stycznia 1950 r. w miejscowości Kałów. Po skończeniu Technikum Budownictwa Drogowego w Łodzi w 1970 r. wstąpił do Towarzystwa Chrystusowego. 9 maja 1977 roku otrzymał święcenia kapłańskie. W latach 1977-1982 pracował jako wikariusz na parafiach w Szczecinie Zdrojach, Dobrzanach i Płotach. W 1982 roku został skierowany od pracy misyjnej w Brazylii. Początkowo pomagał w parafii Ijui RS, następnie został wikariuszem w Barão de Cotegipe, gdzie równocześnie pełnił funkcję rektora polskiego kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Jasnogórskiej. W 1986 roku został proboszczem w Rio Claro do Sul. Na prośbę bpa Waltera Michaela Ebejera, ordynariusza diecezji União da Vitória, przez pewien okres pełnił równocześnie obowiązki administratora parafii Świętej Anny w Paulo Frontim. W lutym 1990 r. został proboszczem parafii w Carlos Gomes RS. Funkcje tę pełnił do 2003 r. kiedy to został proboszczem w parafii Chrystusa Króla w Campo do Tenente PR. W 2014 roku ze względu na stan zdrowia został zwolniony z funkcji proboszcza i zamieszkał w Domu prowincjalnym w Kurytybie.

O dacie pogrzebu poinformujemy wkrótce.

Zmarłego ks. Stanisława polecamy modlitwom współbraci  i czytelników kalendarium.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

Za: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda